מהן אפשרויות ההתנדבות המעניינות ביותר בצפון הארץ?

ההתנדבות הפכה לחלק אינטגרלי מהחיים של ישראלים רבים ולאפשרות של ממש לשפר את אופי החברה. חשוב לזכור, שפעילות התנדבותית ניתן לעשות בכל מקום בעולם וגם בצפון הפסטורלי, יש מקומות שישמחו ליד נוספת. הצטרפו אלינו לכתבה הבאה וגלו מהן אפשרויות ההתנדבות המעניינות ביותר בצפון הארץ.

התנדבות עם בעלי חיים

התנדבות עם בעלי חיים הפכה לטרנדית במיוחד וקיים אפילו ענף תיירותי שכזה. כמו בחו"ל, גם בצפון הארץ תגלו מגוון של חוות אשר מעניקות הזדמנות שנייה לבעלי חיים אשר סבלו מהתעללות קשה ואשר עוזרות להם לקבל הזדמנות שנייה. כדאי לדעת שבמידה ותבחרו להתנדב עם בעלי חיים, אתם צפויים לזכות בכמויות אדירות של אהבה בחזרה. אל תגידו שלא הזהרנו.

התנדבות במסגרת חקלאית

לא לחינם אזור הצפון נחשב לפרובנס הקטנה וחקלאים מכל הארץ הקימו בה גידולים שזקוקים לעזרה ותמיכה. ניתן להתנדב לימים שלמים או למספר שעות במסגרת החופשה ולדעת שגם אתם עזרתם לחקלאות המקומית ותמכתם בתוצרת כחול לבן. ניתן גם לסיים כל יום של התנדבות בחיק הטבע במעון המועדף עליכם ולפצות את עצמכם על העבודה הקשה עם כמה פינוקים מתוקים.

התנדבות במרכז אסנט

עוד אופציה מעניינת להתנדבות היא פשוט להתנדב אצלנו. במסגרת המרכז מוצעת התנדבות של שלוש שעות יומיות עם צעירים מכל רחבי העולם והיא משלבת בין עזרה לקהילה והעצמה אישית – באזור צפת העתיקה. ההתנדבות כוללת בתוכה גם ארוחות משותפות, סיורים משותפים וטיולים במעיינות הקסומים אשר מאפיינים את האזור. לגמרי מסוג הרגעים שתרגישו שאתם מקבלים יותר ממה שאתם נותנים.

התנדבות און ליין

למרות שלא מדובר באופן ישיר על התנדבות בצפון, כמעט בלתי אפשרי לדבר על התנדבות בישראל, מבלי להזכיר את האופציה המקוונת. ההתנדבות מתבצעת ישירות מהמקום שבו אתם גרים ומתבססת על המומחיות שלכם. בעזרת האינטרנט תוכלו לסייע לעמותות וליחידים באופן של ייעוץ מקצועי או עבודה בשלט רחוק. כך שכל עמותה תזכה מהידע והמומחיות שלכם – מבלי לבזבז זמן על נסיעות רחוקות.

התנדבות עם קשישים

אחד הדברים החשובים ביותר שאנחנו יכולים לעשות לבני הגיל השלישי הוא להפיג את הבדידות שלהם. במהלך ההתנדבות עם הקשישים, תוכלו לגלות אנשים מרתקים עם סיפורי חיים אשר לא היו מביישים אף ספר או סרט. ההתנדבות מצריכה חוסן רגשי אך היא מתגמלת מאוד ומספקת את הבוחרים לעזור לבני הגיל השלישי לשפר את איכות חייהם. גם סוג כזה של התנדבות מתקיימת דרך המרכז שלנו.

פעילויות ממולצות