מה צריך לדעת לפני שבוחרים מקום לאירוע בת מצווה

לפני שמחפשים מקום לאירוע בת מצווה, כדאי להחליט על אופי האירוע המתוכנן ולשלב את החלטה ברצונותיה ובחלומותיה של כלת בת המצווה. יש אפשרויות רבות לחגוג וכל אחת מהן תלויה באופי המשפחתי שלכם, בהעדפות שלכם ושל האורחים, במספר המוזמנים שיגיעו ובתוכנית האירוח שאתם מציעים. בין שהחלטתם על אירוע אינטימי עם המשפחה והחברים ובין שאתם מתכננים מסיבה קופצנית וכיפית רבת משתתפים, כל החלטה תכוון אתכם לאולם האירועים שהולם אותה ביותר.

אז מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מקום לבת מצווה? ואיך המקום המתאים ישפיע על אופי האירוע ועל הנאת המשתתפים בו? בואו נבדוק.

לכל אולם יש אווירה משלו

לכל אולם יש אופי משלו ואווירה משלו. איך אפשר לדעת מה האופי של האולם? פשוט מאוד. צריך להגיע אליו ולבדוק איך אתם מרגישים כשאתם נמצאים בו. תוכלו לשאול את עצמכם כמה שאלות חשובות – האם האולם גדול מספיק כדי להכיל את כל האורחים; האם יש בו לאינטימיות משפחתית; האם יש בו פינות ישיבה נעימות המציעות רביצה ושיחה נינוחה; האם רחבת הריקודים גדולה מספיק להכיל את הילדים הנמרצים ולהפעילם בתוכנית אירוח כיפית; האם חלל המבנה רחב ופתוח או צר וסגור; האם יש גינה יפה שאפשר לשבת בה בכיף או מרפסות נעימות ורחבות ידיים? כל השאלות הללו חשובות, והן יסייעו לכם להבין מה נכון לכם ולנערה המופלאה שלכם. 

התאמת תוכנית האירוע למתבגרים הצעירים

תוכנית האירוע צריכה להתאים למתבגרים הצעירים. היא צריכה להיות קלילה ומהנה, לא קצרה ולא ארוכה ולזרום היטב עם האופי הקבוצתי שלהם. חשוב שתבדקו אם הנהלת האולם מספקת שירותי בידור והפעלה ואם כן, בקשו לקבל המלצות וחוות דעת מחוגגים שהתנסו בהם. קשה לקלוע לטעמם של בנות ובני מצווה, ולכן חשוב מאוד לוודא שצוות הבידור של האולם מנוסה ומיומן בהפעלת בני הנוער. 

מגוון רב של טעמים ושלל מאכלים

סביר להניח שלא כל האורחים שלכם הם צעירים קופצניים שיהיו מוכנים להסתפק בשניצל, צ'יפס וקינוחים מתוקים. אתם ודאי גם מזמינים את בני המשפחה המורחבת ואת החברים הקרובים, והם כנראה לא יסכימו להסתפק במנת הילדים האופיינית. חשוב לקבוע מראש את התפריט ולוודא שהוא מתאים לכל הגילים ולכל הטעמים. אתם רוצים שהאורחים שלכם ייהנו מהאירוח ומהאווירה ויחזרו הביתה שבעים. אז תנו לאורחים שלכם – גם לצעירים וגם לצעירים ברוחם – מבחר רב של מאכלים וטעמים ותהיו בטוחים שכולם מרוצים.  

אל תשכחו ליהנות בדרך

אל תשכחו ליהנות בזמן ההכנות וארגון האירוע. אנחנו מבינים שזאת תקופה מלחיצה, אבל היא גם חד פעמית. אירוע בת מצווה הוא אירוע של פעם בחיים וצריך ליהנות ממנו. אז עצרו מדי פעם והרשו לעצמכם להתענג על השמחה, ההתרגשות והאושר ועל ההנאה מהאירוע המיוחד שקרב ובא. ושיהיה במזל!

פעילויות ממולצות