מטיילים בצפת והסביבה? כך תתארגנו בצורה הטובה ביותר

אם אתם מטיילים בצפת והסביבה, כך תתארגנו בצורה הטובה ביותר כדי ליהנות מטיול באזורים יפהפיים עם נופים מרהיבים.

רכב הסעות לטיול בצפון

הדרך הנוחה ביותר לתיאום טיול במסגרת יום גיבוש לעובדים, לקבוצה של חברים, או לילדי בית הספר היא באמצעות הסעות בצפון. כאשר מזמינים אוטובוס מחברה שמתמחה בנושא נסיעות בצפון, הנהג שמכיר את הדרכים מוביל בבטחה את כל המטיילים למיקום הנכון ביותר וכך כולם נהנים מביקורים במקומות מסקרנים, על פי מסלול הטיול שהוכן מראש.

טיול בנחל עמוד

אחד המקומות האהובים בצפון הוא נחל עמוד, המטיילים מבצעים מסלול מעגלי, עולים את כל המדרגות ורואים את המפלים המרשימים. לאחר חורף שהיו בו גשמים רבים, המפלים שוצפים ואפשר לראות את זרימת המים מהמפלים, לכיוון בקעת גינוסר בכנרת.

בשמורת הטבע אפשר לראות עופות דורסים, עצי דולב עבותים ובעונות מסוימות גם את הפרח היפהפה אדמונית החורש והמון סחלבים מסקרנים.

צפת המרתקת

צפת היא אחת הערים המרתקות ביותר בצפון וזאת לאור ההיסטוריה ארוכת השנים שלה. זו הסיבה שקבוצות רבות של מטיילים בוחרות להגיע לצפת, לטייל בין סמטאות העיר העתיקה ולהתרשם מהיצירות של האומנים הרבים שמציעים למכירה את העבודות שלהם. לאחר מכן אפשר לבקר בבתי הכנסת העתיקים של צפת, שעל פי הנראות של כל אחד מהם אפשר ללמוד רבות על תורת הקבלה הנלמדת כאן ועל המאורעות אשר קרו לתושבי צפת לאורך ההיסטוריה.

נסיעה להר מירון

הנהג האדיב ממתין לכל המטיילים שהיו בסיור בעיר ולאחר שהוא מוודא שכולם עלו חזרה לאוטובוס הממוזג, הוא מתחיל בנסיעה להר מירון. הדרך היא הררית וכוללת נופים מרהיבים ויערות גדולים במיוחד. זוהי דרך נפלאה ורבים מהמטיילים מרגישים שהם נמצאים בחו"ל. על פסגת ההר שהוא בין הגבוהים בישראל, אפשר ליהנות מנופים מרהיבים לאור המיקום האסטרטגי שלו. גם במקום זה מטיילים, כדי להכיר את הייחודיות שלו.

את הירידה מההר הנהג מבצע בזהירות רבה ובנסיעה איטית, כדי להגיע בשלום ליעד הבא שהוא היישוב הציורי ראש פינה.

ראש פינה

אף על פי שראש פינה היא יישוב קטן, כמעט כולם מכירים אותו וזאת לאור המראה הייחודי שלה. נהג האוטובוס מסיעה את המטיילים בעלייה של היישוב עד הנקודה הגבוהה, כדי שיוכלו לטייל בין הסמטאות הציוריות וליהנות מכל דקה.

היישוב הקטן ידוע גם כממלכה קולינרית ולכן אפשר ליהנות מארוחה טובה באחת המסעדות המשובחות, או לחלופין לשבת בבתי הקפה שקיימים רק כאן ומציעים תפריטים יוצאי דופן.

חוזרים הביתה

הטיול באזור צפת מותיר רושם רב על המטיילים, הן אם מדובר בילדים צעירים והן אם מדובר בחברים ממקום העבודה. קיימת סבירות גבוהה שהם יגיעו לכאן שוב עם המשפחות שלהם, כדי שגם הם ייהנו מהמקומות הקסומים.

פעילויות ממולצות