3 פעילויות גיבוש שאפשר לעשות בצפון הארץ [מומלץ]

צפון הארץ, כידוע, הוא אזור בו אפשר למצוא הרבה מאוד מקומות בהם ניתן לערוך פעילויות שונות, כולל פעילויות המיועדות לימי גיבוש לעובדים, חיילים, בני נוער וקבוצות אחרות. אפשר לבחור בין פעילויות מותאמות על פי גיל, תחומי עניין ועל פי מאפיינים רבים אחרים.

במאמר זה, נציג בפניכם 3 פעילויות גיבוש מומלצות אותן ניתן לבצע במקומות שונים בצפון הארץ, מהן תוכלו לבחור את הפעילות המועדפת עליכם.

פעילויות מומלצות לימי גיבוש בצפון הארץ

טיולי אייזי ריידר – מדובר על פעילות הכוללת טיול בשטח באמצעות מכשיר איזי ריידר. מכשיר הדומה במבנה שלו לטרקטורון קטן, כאשר ההבדל הוא שעל מתקן זה אפשר גם לעמוד וגם לשבת, ניתן לרכב עליו בשטח ובכביש, עד למהירות של 40 קמ"ש.

פעילות גיבוש באמצעות איזי ריידר היא מאוד מומלצת ופופולארית, הן בזכות העובדה שמדובר על פעילות המתאימה גם לגברים וגם לנשים, לילדים ולמבוגרים, זו פעילות שניתן לבצע אותה במקומות שונים בצפון הארץ, בין אם זה ביערות, פארקים ומסלולים מסודרים לשם כך.

כל מה שצריך לעשות, זה לגבש קבוצה אשר תהיה מעוניינת בפעילות שכזו, להחליט על מסלול ומשך הזמן שלו, ולוודא כמובן שיש מספיק מכשירי איזי ריידר בהם ניתן להשתמש. זמן הרכיבה הוא בדרך כלל בין שעה לשעתיים, אפשר לבחור נקודות עצירה שונות, שם אפשר לשתות קפה, לאכול משהו, ליהנות מהנוף וכן לעשות פעילויות שונות.

אין ספק שפעילות איזי ריידר יכולה להיות מאוד אטרקטיבית עבור ימי גיבוש וכיף לעובדים בכל הגילאים, בכל המקומות.

ישנן כמה חברות שונות המציעות שירות זה, אך המלצתי היא לבחור באיזי ריידר טיולים והפקות, שבאפשרותה לעשות טיולים בכל מקום לפי בחירתנו, ז"א שאנחנו בוחרים את המקום שהכי מתאים לנו והם כבר דואגים להביא את הכלים ולשאר צרכי האטרקציה (יש להם קייטרינג, פעילויות ODT ועוד)

רפטינג ואבובים בירדן

אחת מפעילויות הגיבוש הפופולאריות ביותר בקרב לא מעט מקומות עבודה בישראל, היא פעילות של רפטינג ואבובים בנהר הירדן. ישנם מקומות שונים בהם אפשר להתחיל את הפעילות, לשכור את האלמנטים הרלוונטיים ולהתחיל בשייט.

חשוב לעשות את זה כמובן במועד נוח מבחינת תנאי מזג אוויר, רצוי לעשות זאת כאשר כל הקבוצה ביחד, על מנת שכולם יוכלו להתחיל ולסיים באותה נקודה. כמו כן, יש לקבוע מראש את זמן ההתחלה וכן מתי מסיימים את הפעילות.

לפעילות זו, אפשר גם להוסיף פעילויות נוספות, למשל, טיול באזור, קמפינג, ארוחת בוקר/צהריים בשטח, ועוד שורה ארוכה של פעילויות, חלקן יש לארגן באופן עצמאי, אחרות יש לארגן באמצעות גורמים רלוונטיים במקום. אפשר למצוא לא מעט מסעדות, בתי קפה, וגורמים שונים שאפשר ליהנות מהם במסגרת יום זה ולהשתמש בשירותיהם.

טיולי אופניים/ג'יפים ברמת הגולן

עוד פעילות מאוד פופולארית במסגרת יום גיבוש, הם טיולי אופניים או ג'יפים ברמת הגולן. מאחר ומדובר באזור מאוד מרשים ויפה, עם מגוון רחב של מסלולים מסוגים שונים, אזי שאפשר לשכור אופניים לרכיבה בשטח או לשכור ג'יפים של 4×4, ולנסוע במסלולים השונים בשביל להגיע אל מקומות שלא ניתן להגיע אליהם ברכב רגיל ולא כל אחד בהכרח מכיר אותם.

חשוב לציין, טיולי אופניים לא בהכרח מתאימים לכל אחד, מאחר ומי שאיננו יודע או איננו רגיל לרכב, יתקשה לעשות זאת, לכן צריך למצוא עבורו פתרון, בין אם זה מסלול קל ובטוח ובין אם זה לבחור באופציה חלופית, כמו למשל טיול ג'יפים של 4X4 עם נהג מקצועי.

בין המסלולים והטיולים, אפשר תמיד לעצור במסעדות שונות ברמה, אפשר לארגן ארוחות בשטח, וכן אפשר לעצור ולשמוע הרצאות קצרות על ההיסטוריה של המקום. ברמת הגולן, ישנם הרבה מאוד אטרקציות שניתן לשלב אותן במסגרת יום גיבוש, בין אם מדובר על ביקור ביקבים מקומיים, משקים, סדנאות ועוד.

 

 

פעילויות ממולצות